Verslag BVV Cadetten & Scholieren
10/5/26 : Heusden = BVV cad/schol
Andermaal schitterend groepsresultaat van onze ROBA’s !
Eén dag na het succes van onze pupillen & miniemengroep was het de beurt aan ons ‘midden-team’, dat van de cadetten en scholieren. Na de fraaie resultaten van de voorbije jaren lag er een pittige druk op hun schouders. Enkele sterke puntenpakkers van de editie 2025 waren immers 1° jaar junior geworden, en de vraag was … gaan onze kersverse 1° jaars cadetten de geslagen gaten succesvol mee kunnen opvullen … ?
Even nog ter ‘herinnering’ waar we van komen …
Na de coronajaren 2020 en 2021, tijdens de welke er geen BVV werd georganiseerd, was de honger naar succes in Wespelaar, Diest en Betekom zo groot geworden dat we in 2022, in de 2° landelijke VAL-afdeling, de concurrentie met huid en haar opvraten, en dus opklommen naar de allerhoogste afdeling bij die leeftijdsreeks, namelijk de ‘1° landelijke’. Daar in Vilvoorde behaalden we toen een monsterscore van maar liefst 516 punten, en werden de nummers twee, VS 397p, en drie, MACW 382p, tot een figurantenrol gedegradeerd. Het jaar nadien, in Kessel-lo, werd het in die hoogste afdeling direct een binnenkomen via de ‘grote poort’, want we eindigen meteen op de 2° plaats, met evenveel punten als de winnaar KAAG (beiden 474p, zij 1 zege meer…), en de thuisploeg van DCLA op positie drie, met een score van 467p. Die manche eindigde wel in mineur, want de mensen van Leuven vochten de uitslag aan, maar werden een 6tal weken later toch niet gevolgd, en de Gentenaars mochten de zege dus finaal toch in hun archieven bijschrijven. Dit bleek er serieus in te hakken bij onze Leuvense vrienden, want zowel in 2024, 2025, alsook dit jaar staken ze een fameus tandje bij, en schudden ze 3 zeges na mekaar uit hun mouwen. In 2024 waren wij hun gastheren in Betekom, met op het grote erepodium de rood-witte armada geheel bovenaan (480p), voor de aubergine boys & girls (456p), en de KAAG-ploeg, die op 385p bleven steken. De toon was gezet, want 1 jaar later, 2025 in St Niklaas, was wederom alleen het ROBA-team in staat om er de spanning met de Leuvense buren nog enigszins in te houden. DCLA kwam uit op een saldo van 483 punten, 11 meer dan de 472 die wij op knappe wijze bij mekaar sprokkelden. Het team van Looise werd er 3°, maar met hun 413 punten werden ze nauwelijks in het oog gehouden door die 2 Vlaams-Brabantse teams, die wel knokten voor de hoofdprijs.
Dit jaar, 2026, waren de collega’s van AVT de gastheer, op hun infrastructuur in Heusden, en samen met het team van Looise moesten zij de Limburgse eer hoog weten te houden. Na het wegvallen van ACHL vorig jaar was nu Lyra-Lierse de enige ploeg uit de provincie Antwerpen, en vanuit de kustprovincie arriveerde er een bus met FLAC-jongeren aan boord, alsook eentje vanuit Torhout, waar AC Houtland haar thuisbasis heeft. Oost-Vlaanderen was traditioneel het best vertegenwoordigd, met 5 ploegen, zijnde Deinze, KAAGent, AVLokeren, Oudenaarde en het Gentse STAX, dat voor het eerst zijn opwachting maakte in eerste Landelijke. Al die 10 clubs arriveerden daar in het hart van de oude mijnsteek met slechts één vraag op de lippen … ‘kunnen we dit jaar eindelijk terug wat weerwerk bieden tegen die verduivelde
Brabanders, die dekselse atleten uit DCLA en ROBA … ??’
Wel om welgeteld 17u40 kregen ze het antwoord via de micro zwart op wit op een schoteltje gepresenteerd … ‘NEEN, dus !’
Stipt om 10u mocht Rune Happaerts voor ons team de debatten openen, en dat deed hij op een voortreffelijke wijze. Voor het eerst dook hij op de 400m horden onder de fameuze 60’-barrière, met een tijd van 59”96. Zijn dag kon dus al niet meer stuk, met die 4° plaats & 9 punten, ook al stond hij nog ingeschreven op de 4x 100m, om 17u30, dus een kleine … 7,5u later. Aan de hoogspringmat en in de kogelring mochten scholier Noa D’Hollander en cadet Nel Havet hun opwachting maken, net als Mila Verheyen, speer schol, en Bent Lambrechts, die het polsstokspringen voor zijn rekening nam, na het wegvallen van Aron Ginkels (groeipijnen). Bent leverde bijzonder knap werk af, door z’n PR te verleggen naar 2m60 (5° = 8p), en ook Mila deed via haar 39m45-worp alweer een aardige duit in het zakje, zijnde 10p als beloning voor haar 3° plaats. Bij Noa en Nel was er geen glimlach te bespeuren bij het verlaten van de stand, want met respectievelijk 1m50 en 9m03 bleven ze een eindje onder de eigen verwachtingen, en dat is natuurlijk niet prettig, zeker zo aan het begin van die lange competitiedag. Nu leverden ze respec-tievelijk nog 9 en 7 punten aan, dus zeker geen man over boord, en daarenboven zouden ze later op de dag die kijk op hun eigen actuele paraatheid gelukkig meteen kunnen bijsturen via een fraaie bijdrage van Noa op de 4x100m en Nel haar 3° plaats bij het hoogspringen, en wiens 1m50 goed was voor 10 mooie extra punten.
Rune … (met dank aan Tom en Sven !) Nell …
Bent … Mila …
Na de eerste proeven had DCLA al een kleine kloof geslagen, doch Lokeren, het Gentse STAX en wijzelf hielden alles nog binnen handbereik.
De volgende ROBA’s die in actie kwamen waren, naast verspringer Desmo Dirkx, onze 3 andere hoge hordelopers, zijnde Finn De Coster, Staf Salaets en Anna Brück , en zij brachten allen samen 27 kostbare punten binnen. Acht daarvan nam Desmo voor zijn rekening, met z’n 5m61 aan de verspringbak. De tegenwind van -2,4m/sec zat er ongetwijfeld mee voor iets tussen dat hij een eind verwijderd bleef van zijn PR, wat op 6m30 staat. Ook Finn schudde ‘neen’ op de vraag ‘content met uw prestatie ?’, al bracht haar 70’72-chrono, en 7° plaats ook 6 punten in het laadje. Wel tevreden, en volkomen terecht, was onze man uit Betekom, Staf, wiens mooie 47”20-tijd goed was voor positie 4, en dus 9 punten. Mooi om zien hoe dit vent op amper 1,5 jaar tijd is geëvolueerd van een bescheiden jochie naar een jonge atleet met een mooie positieve uitstraling. Ook onze Anna was goed op weg richting een nieuwe PR-tijd, mede opgezweept door beresterke concurrentie, want de winnares liep een nieuw Belgisch record, en de 2° atlete pakte ook nog de ‘4° tijd ooit’ ! Alleen op de voorlaatste horde liep het mis voor Anna, een val, en weg was de mooie persoonlijke besttijd … Karaktervol stond ze meteen terug recht, en perste ze er nog alles uit tot de finishlijn. Haar 53”74 (Anna kan 48”51) leverde ons nog 4 punten op, waarvoor een oprechte ‘dikke merci’ !
Finn … Desmo …
Anna… Staf …
DCLA bleef ondertussen de koppositie opeisen, en wijzelf schommelden op positie drie, afhankelijk van de binnenkomende resultaten, met naast ons afwisselend Lokeren en STAX. Via de speerresultaten van cadet Door Verdonck, 5° met 36m54 = 8p, en scholier Lander Bergen kwam de 2° positie stilaan vast te liggen, en werd de kloof met al de achtervolgers stilaan uitgediept. Technisch oogt het al zeer fraai bij Door, en ook Lander schudde 4 fraaie afstanden uit z’n sterke schouders, met een bijzonder mooie PR-worp van 48m77 bij zijn 4° beurt. Trainer Zacarya was content met die 3° plaats van zijn atleet, en onze teamverantwoordelijke Dirk Smolders wreef ook in de handen, maar dan vooral omwille van die 10 mooi verdiende punten welke Lander incasseerde. Dirk was al ‘vooruit’ aan het rekenen, wetende dat een aantal ‘fameuze puntenpakkers’ (Luka, Fien, Thomas, Joke, Robbe, Jana, Ella, Imke …) stilaan aan het opwarmen waren, en wel eens voor een serieuze slok op een borrel zouden zorgen. Maar eerst werd nog ons spurtduo Sarah Roland en Floris Wouters van stal gehaald, en zij slaagden met glans. Sarah botste tijdens haar 100m-run op een -1,2m/sec tegenwind, en ook Floris moest met een vergelijkbare obstructie rekening houden. Ons meisje van Diest, actief bij de groep van Lode, kwam uit op een 13”75-chrono, terwijl Floris zijn opdracht afhaspelde in een tijd van 12”52, respectievelijk goed voor een 4 en 8 punten-oogst. Later op de dag mocht Floris nog tweemaal de spikes aantrekken, namelijk voor de 200m, 26”15 bij – 2,3m/sec tegenwind en de 4x 100m, en dus qua punten-inzameling bleek hij een belangrijke pion. De wind verhinderde toptijden op de spurt, temeer hij nog met ‘vlagen’ van rukwinden optrad. Bij de race van Ella Hauquier op de 100m, bedroeg hij -1,9m/sec, bij Tobias Vansweevelt zijn optredens , 12”02 en 23”95, zelfs – 2,8m/sec, en toen Jeppe Meers, 12”87, in de 100m ‘buiten competitie’ aantrad was het met – 5,1m/sec helemaal onbegonnen werk. Dirk keek ondertussen naar ‘atletiek nu’ en zag dat Tobias tweemaal 7 punten in ROBA-zakje stopte, en het 100m-optreden van Ella zelfs 11 punten waard was .
Sarah …
Door … (en Sven in actie…) Lander …
Tobias … Ella … Floris …
Later op de dag zou onze HERA-topper bij het verspringen, 5m19 bij tegenwind, daar wederom 11 punten aan toevoegen, en dan zwijgen we nog over haar bijdrage binnen het 4x 100m scholieren-verhaal. Kortom … ons cad/schol-team zal Ella missen in 2027, zoveel is duidelijk. Hetzelfde geldt natuurlijk ook voor onze meerkamper Luka Schoolmeesters, die hier aan de hoogspringmat, en in de discuskooi iedereen zonder pardon het nakijken gaf, en dus voor ons team tweemaal de maximumscore van 13 punten (1 extra punt voor een zege) wist binnen te halen. Dirk zag van boven, op de verhoogde graszone, nabij onze clubtent, dit alles met veel vreugde gebeuren, zeker toen hij ook nog eens de prestaties zag … 1m89 hoog en een PR van 43m26 in de discuskooi. En daarmee kon Luka nog niet op zijn lauweren gaan rusten, want bij de 4x 100m zaten nog 3 andere ROBA’s op hem te wachten.
Alleskunner Luka … Joke …
De eerlijkheid biedt te stellen dat Luka niet de eerste ROBA was die met de volle buit van 13 punten ging lopen, neen die eer was hier weggelegd voor onze terug in opbouw zijnde Joke Tytgat. Groeiperikelen t.h.v. de heupkam hielden haar een 10tal maanden in de lappenmand, maar sinds anderhalve maand lijkt het terug de goede kant (‘pijnvrij lopen’) op te gaan, en haar ontegensprekelijk natuurlijk talent was hier al ruimschoots voldoende om op de 800m scholieren meisjes, in 2’23”01, de zege en dus volle buit binnen te halen. Met een persoonlijk record van 2’31”00 loste ook onze 1° jaars cadet Emme Vos de verwachtingen op zeer mooie wijze in, en haar 5 punten werden door Dirk dan ook met open armen ontvangen. Exact dezelfde score van 5 punten kreeg hij ook uit handen van Ferre Weckx, 2’24”92, die onze kleuren verdedigde bij de cadetten jongens, en waarbij snoeihard werd gelopen, zeker in de 2° ronde. Bij de scholieren konden we voor dat mooie 800m-nummer rekenen op de stijlrijk lopende Thomas Vandewaetere, en het is eigenlijk spijtig dat er net als in het turnen, schansspringen, en kunstschaatsen geen extra punten worden gegeven op ‘stijl en uitvoering’. Zonder pardon zette hij zich op kop, en sleurde alles en iedereen er af, op twee lopers na. Hij hoopte hier immers voor het eerst onder de 2’ te duiken, en toen hij op de klok een … 2’00”32 zag verschijnen werd er eventjes stilletjes gevloekt net voorbij de meet. Deze nieuw PR-tijd was hier goed voor de 3° plaats, en dus 10 extra punten, en dat tot ieders tevredenheid, inclusief die van Filip, die als trainer langsheen de zijlijn stond.
